Brother ScanNCut Mat CAMATS12, 12" x 12" Scanning Mat, Non-Tack to Convert Materials into Custom Designs ( Packaging May Vary )
★★★★★ 4.5 111 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by campobravopolo.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • INCLUDES: One 12" x 12" reusable scanning mat capable of scanning materials up to 11.68” x 11.76” (296.7mm x 298.8mm) and 1mm thick. Do not use for cutting
Import Imported
Thickness 1 Millimeters
Item Weight 0.8 ounces
Manufacturer Brother International
Assembly required No
Care instructions Hand Wash
Item model number CAMATS12
Batteries required No
Product Dimensions 12 x 12 x 0.06 inches
Included Components CAEBSMAT1
Warranty Description N/a.
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
111 ratings | 46 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (92)
4 stars
4% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (11)